Kwas Migdałowy

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: w następny dzień roboczy
Cena brutto: 10,90 zł 10.90
Cena netto: 8,86 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

INCI Mandelic Acid

Postać

Białe, drobne kryształki o charakterystycznym zapachu. Łatwo rozpuszczają się w alkoholu etylowym, w wodzie na gorąco. 
Gęstość nasypowa 0.67 g / ml 
 
Zastosowanie 
Kwas migdałowy to α-hydroksykwas otrzymywany przez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Poprawia kondycje skóry. Skóra sucha i szorstka staje się lepiej nawilżona, bardziej miękka poprawia się jej koloryt. Tłusta z rozszerzonymi porami, często także z bliznami potrądzikowymi nabiera delikatności, spłycają się blizny.
  
Od zastosowania odpowiedniego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. 
  • W stężeniu do 10% kwas migdałowy ma bardzo efektowne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka, oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów.
  • Wyższe stężenie 20% - 35% oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę (np. trądzikową) dają efekt powierzchownego peelingu.

Przy długotrwałym stosowaniu preparatów zawierających kwas migdałowy obserwujemy:

- odbudowę włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry,
- zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolisacharydów,
- przyspieszenie odnowy komórkowej,
- zmiękczanie i wygładzanie skóry, poprawa barwy i faktury skóry
- zmniejszenie zmarszczek i spłycenie blizn, zapobieganie starzeniu się skóry,
- rozjaśnienie plam pigmentowych i przebarwień,
- czyszczenie skóry,
- regulacja zaburzeń rogowacenia.
 
Kwas migdałowy stosować u osób, które źle znoszą inne alfa-hydroksykwasy, przede wszystkim glikolowy. Na ogół nie wywołuje przebarwień pozapalnych, dlatego peeling z jego użyciem można stosować także latem tzw, peeling letni.

Przygotowywanie roztworów

Roztwór 5% - 10 g kwasu migdałowego + 190 g wody

Roztwór 10% - 10 g kwasu migdałowego + 90 g wody 

Roztwór 15% - 10 g kwasu migdałowego + 56 g wody 

Roztwór 20% - 10 g kwasu migdałowego + 40 g wody (z etanolem)

Roztwór 30% - 10 g kwasu migdałowego + 23 g wody (z etanolem) 

Roztwór 40% - 10 g kwasu migdałowego + 15 g wody (z etanolem)

Kwas migdałowy przy wyższych stężeniach wymaga dodania środka ułatwiającego rozpuszczenie go (np. etanol - spirytus rektyfikowany). Roztwory należy wykonywać na ciepło, w łaźni wodnej.

Otrzymane w ten sposób roztwory mają niskie pH, aby stosować je jako toniki do codziennego użytku (przy stężeniu 5-10%) należy je zneutralizować (podwyższyć pH do poziomu 4-5). 

Przykładowe receptury:

Krem migdałowy.
PEELING KWASOWY

 


Przechowywanie
Surowiec przechowywać z  w chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Chronić przed dostępem wilgoci. 

Środek działa drażniąco na skórę i oczy. Ryzyko uszkodzenia oczu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

Opinie o produkcie (38)

11 sierpnia 2012

Używam tego kwasu do oczyszczającego peelingu co jakiś czas, rzadziej dodaję do toników ze względu na jego toporną rozpuszczalność w wodzie a nie lubię alkoholu, bo mocno podrażnia i przesusza moją twarz. Skóra twarzy po takim peelingu nie jest podrażniona i ładnie się łuszczy. Dla mojej wrażliwej cery jest to doskonały zabieg. Twarz jest ładnie oczyszczona, ujednolicona, mniej się przetłuszcza, jest zdrowa i świeża.

22 listopada 2012

jest świetny ! skóra po nim jest gładziutka i oczyszczona. używam go z gumą ksantenową i alkoholem .

31 maja 2013

To najłagodniejszy i zarazem najbardziej skuteczny ze wszystkich kwasów jakie do tej pory używałam. Skóra jest po nim ładnie oczyszczona wygląda zdrowo i świerzo.

27 września 2013

jak peeling sprawdza się rewelacyjnie. skóra jest fajnie zregenerowana potem.

9 grudnia 2013

Ja używam tanik dopiero tydzień i już widzę pierwsze efekty , pory na nosie i w jego okolicy prawie całkiem zniknęły , skóra jest gładsza i od kad zaczęłam go używać , ani jedna niespodzianka na twarzy się nie pojawiła , u mnie dobrze się sprawdza .

4 stycznia 2014

Czy ktoś może mi napisać jak nakłada te kwasy i jak później neutralizuje czyli czym przemywa twarz, żeby zmienić PH i który z tych kwasóe waszym zdaniem jest najlepszy?

7 lutego 2014

Kwasy są świetne !! jestem po pierwszym peelingu i już widzę efekty. Stosuje je razem z maseczką z alg. W pierwszych dniach się trochę łuszczę, ale to naturalny proces odbudowy skóry. Zauważyłam mniej krostek, świeże przebarwienia zniknęły, a blizenki na policzkach trochę się spłyciły ! Już nigdy nie pójdę do kosmetyczki, bo za o wiele mniejsze pieniądze funduje sobie salon kosmetyczny w domu. Oczywiści trzeba pamiętać o ostrożności. Ja znalazłam wiele blogów ZSK i nan ich się wzorowałam ! Polecam ten kwas bo można go stosować cały rok i sprawdziłam go na samej sobie ! :)

9 lutego 2014

Dziewczyny, nie mogę się doczekać odpowiedzi z ZSK. Interesuje mnie tonik. Czy któraś z Was używała tego kwasu z hydrolatem różanym? Neutralizacja PH była konieczna?

14 kwietnia 2014

Na mnie już po pierwszym użyciu zadziałał super. Zrobiłam z niego tonik z hydrolatem kwiatu pomarańczy, kwiatu lipy i kwasem hialuronowym oraz odrobiną sody (dla lepszego PH). Dodaję go też co jakiś czas do peelingu i świetnie ożywia skórę. Nie wyskakują po nim żadne niespodzianki i podrażnienie.

23 maja 2014

Zrobiłam z nim tonik na wodzie mineralnej i hydrolacie różanym, z dodatkiem ekstraktu z soku z młodej pszenicy. Miałam sporo przebarwień posłonecznych, blizny po wyciskaniu wyprysków. Używałam go ok.2 tygodni rano i wieczorem i zauważyłam poprawę - skóra gładka, przebarwienia rozjaśnione, pory zwężone. Bardzo delikatnie też złuszczał naskórek więc wspomagałam się peelingami ze skały wulkanicznej. W porównaniu do kwasu mlekowego w formie toniku wypada zdecydowanie lepiej - wydaje mi się delikatniejszy.

13 lipca 2014

właśnie zrobiłam sobie peeling kwasem 15% wcześniej zrobiłam tonik,ale strasznie dużo tego wyszło czy mogę go gdzieś dłużej przechowywac? a czy ktos robił stężenie 30% bez etanolu? o jakoś nie widzę tego alkoholu w tym dla mojej skóry.a mam mieszaną przesuszoną...

9 września 2014

Używam kwasu migdałowego od dwóch lat - w zeszłym roku zrobiłam sobie 4 peelingi kwasowe w stężeniu stopniowo od 20 do 40%, w tym roku już też 4 peelingi (dzisiaj zrobiłam czwarty), każdy o stężeniu 40%. Zawsze mieszam ze spirytusem i podgrzewam w kąpieli wodnej. Niestety kwas w takim stężeniu mocno rekrystalizuje po ochłodzeniu :( Ale mimo to z efektu jestem bardzo zadowolona, skóra jest rozjaśniona, mniejsze przebarwienia poznikały. Niestety moja oporna skóra się po migdale nie łuszczy, nawet w takim stężeniu, dlatego niedługo planuję zmianę na kwas glikolowy. Mimo to - polecam gorąco, byle z umiarem i stopniowo zwiększać stężenie :)

2 października 2014

Jola mogłabyś podać szczegółową recepturę na Twój tonik? Bardzo mnie zainteresował :)

9 października 2014

Tak dla zainteresowanych.Jak chce się mieć efekt złuszczania przez kwasy musi być niskie pH (poniżej pH 3).Gdy pH jest wysokie pow. 3 działanie będzie nawilżające

3 listopada 2014

powiedzcie mi proszę, łopatologicznie, co muszę zrobić, żeby uzyskać 30% kwas, co oznacza określenie 29g wody ( z etanolem)?

26 stycznia 2015

Witam, co to znaczy "goraca woda" ??? jaka ma miec temperature dokladnie??

12 lutego 2015

MW, możesz włożyć zlewkę do kąpieli wodnej i ogrzewać aż się rozpuści. Nie jest potrzebna konkretna temperatura;)

18 lutego 2015

Świetny kwas, bez dwóch zdań. Nawilża, złuszcza, rozjaśnia, spłyca blizny i uspokaja moją cerę, gdy wymyka się spod kontroli. Łatwy w użytkowaniu, żadnych niemiłych niespodzianek. Stosuję w peelingu oraz w codziennym toniku - w obu przypadkach doskonale spełnia swoją rolę :)

3 marca 2015

witam serdecznie chciałabym wiedziec jak nakłada sie kwas glikolowy w stezeniu 70 % i jak później neutralizuje czyli czym przemywa twarz, żeby zmienić PH.Chodzi mi zdecydowanie o kwas glikolowy.

6 marca 2015

Mozecie napisac w jaki dokladnie sposob przygotowujecie i stosujecie peeling?

19 marca 2015

Do Anny: Dlaczego chcesz samodzielnie stosować peeling kwasem? Przy tak słonecznej pogodzie brunatne plamy masz gwarantowane. Nawet jeżeli to kwas alfa hydroksylowy, to jest to jednak kwas! To bardzo niebezpieczne. Peelingi z kwasami dosłownie zdzierają skórę, pozbawiając ją bariery ochronnej zabezpieczającej przed czynnikami zewnętrznymi: zanieczyszczenia, bakterie, grzyby, promieniowanie słoneczne itp. Samodzielnie, nie będąc dermatologiem czy wykwalifikowaną kosmetyczką możemy stosować kwasy hydroksylowe jako substancje nawilżające w tonikach i kremach w niskich stężeniach 3-5% max. - sprawdzają się świetnie. Ale tylko przez 1 miesiąc jako kosmetyk codzienny, potem wracamy do zwykłych kremów a ten z alfa hydroksylowym 2 razy w tygodniu (beta hydroksylowe jeśli już, to z dużą ostrożnością bo mają o wiele silniejsze działanie cherakterystyczne). Jeśli koniecznie chcesz peeling kwasem, to najlepiej po wizycie u dermatologa, który oceni, czy jest to Ci niezbędne. W instytutach kosmetycznych najbezpieczniej żądać peelingu z maksymalną koncentracją kwasów 30%, dermatolog w zależności od dolegliwości może dojść nawet do 70% (5 peelingów co 15 dni) i tylko jesienią/zimą gdy prawie nie widzimy słońca + ze względu na pozytywny wpływ chłodu na procesy gojenia się skóry. Nie straszę Cię, opieram się na artykułach wybitnego dermatologa z Mediolanu, profesora A. Di Pietro członka Międzynarodowego Związku Dermatologów Plastycznych. Jeśli chcesz na wiosnę poprawić cerę, rozświetlić ją, radziłabym scrub 1 na tydzień przez 1 miesiąc a następnie 1 co 15 dni – ostatni min. tydzień przed ekspozycją na słońce (także solarium). Można wykorzystać drobno mielone orzechy, migdały lub korund zmieszane z miodem i jogurtem – delikatnie złuszczy, oczyści, odżywi, nawilży, rozświetli, przywróci prawidłowe pH. Jeśli dodasz ogórek, kiwi czy jabłko dodatkowo zwęzi pory, oczyści z czarnych kropek, zmniejszy plamy potrądzikowe i te po opalaniu – po delikatnym masażu zostaw maseczkę na ok. 20 min (tą z jabłkiem i kiwi max na 10 min- kwasy owocowe!). Włoszki preferują scrub jeszcze delikatniejszy: do cery normalnej z mąki ryżowej i kukurydzianej + skrobia ryżowa, miód i żel aloesowy, dla cery tłustej i zanieczyszczonej z mąki z cieciorki i kukurydzianej + jak powyżej, dla skóry suchej i wrażliwej mąka z kokosa i ryżowa + jw. Do tego w 1szym przypadku 3 krople olejku eterycznego lawendowego, w 2gim cytrynowego (tylko nie na słońce!), w 3cim olejek różany – po masażu pozostawić na 5 min. jako maseczka. Wracając do kwasów – nie traktujmy ich lekko, nie improwizujmy, nie można robić chirurgii estetycznej sposobem domowym! Jeśli nie dysponujemy wskaźnikami pH 4-polowymi i roztworem wodorotlenku sodu nie tykajmy kwasów. I nie schodźmy poniżej pH4.

12 kwietnia 2015

Aleksandro N-wodorotlenek sodu to żrąca soda kaustyczna,a nie soda wykorzystywana do regulacji pH.

13 kwietnia 2015

Uwielbiam ten kwas :) W końcu po latach walki z trądzikiem moja cera zaczyna przypominać skórę, a nie pobojowisko blizn i przebarwień. Ja zauważyłam już po pierwszym 15% peelingu różnice, oczywiście w miejscach, w których występował trądzik dostałam wysypu, ale wszystko ładnie się zagoiło. Także polecam ten kwas i mimo wszystko pamiętajcie o filtrach przy stosowaniu kwasów :)

15 kwietnia 2015

Do Małgorzaty: Napisałam roztwór wodorotlenku sodu. Do podnoszenia pH kosmetyku stosuje się 20-to lub jak kto woli 18-to procentowy roztwór NAOH (czy jak tam komu lepiej wyliczyć), nie jest wtedy aż tak silnie kaustyczny. Oczywiście należy zachować niezbędne środki bezpieczeństwa aby uchronić się przed poparzeniami, bo nadal jest to silna zasada: szklana, ciemna butelka, wyraźnie opisana etykieta trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci, dodawać kropelkami do produktu za pomocą korka-pipetki a nie korka z kroplomierzem. Oczywiście można też w niektórych formułach wykorzystać zasadowe surowce kosmetyczne, sama często żeluję carbomer roztworem argininy, ale jeśli nie mamy w formule nic wystarczająco zasadowego to 20-to procentowy roztwór wodorotlenku sodu jest najskuteczniejszy.

22 kwietnia 2015

CHCIAŁABYM DO TAKIEGO TONIKU DODAĆ KWAS HIALURONOWY CZY KTOŚ MOGŁBY PODAĆ W JAKICH ILOŚCIACH DODOAC TAKI KWAS??

26 kwietnia 2015

Aniu, myślałam nad Twoim tonikiem, zgaduję że chciałabyś zastosować żel hialuronowy aby nawilżanie było wielopoziomowe. Niestety nie mam pojęcia jakie stężenie kwasu żel wytrzyma, ale są przecież inne nawilżacze, które można bez szkody łączyć z kwasami hydroksylowymi. Pomyślmy więc: mamy teraz dużo słońca, więc aby nie pocienić zbytnio skóry np. 3% kwasu migdałowego+ woda demineralizowana lub destylowana, do tego 2% gliceryny roślinnej + 1% roztworu d-pantenolu (75-cio procentowego, ma go ZSK) + 2% mleczanu sodu (ZSK ma 60-cio procentowy-jest o. k.) – pantenol i mleczan sodu dodaj jak już roztwór kwasu będzie chłodny + konserwant, pH ureguluj na 4,5 lub wyższy w zależności od tolerancji Twojej skóry, ale nie wyższy niż 5,5 – toniki powinny być trochę bardziej kwaśne niż kremy czy mleczka. Aby tonik także łagodził możesz dodać żel aloesowy 5% albo/i alfa-bisabolol – 0,5%, bo w wyższym stężeniu niektórych może podrażnić. Jeśli podoba Ci się to spróbuj, ja nie robiłam toników z kwasami, więc gwarantować efektów spektakularnych nie mogę.

22 maja 2015

Jakich innych półproduktów mogę dodać do toniku (5-10%) z migdałkiem? Pisano wyżej o d-phantenolu, mleczanie sodu i aloesie, a co z niacyną lub mocznikiem? Można dodać któryś z tych dwóch? Najbardziej zależy mi na niacynie.

1 czerwca 2015

Witaj Zuzo. W kosmetykach nie łączymy Niacinamide z produktami zbyt kwaśnymi ani zbyt zasadowymi ponieważ w takim środowisku amidy ulegają hydrolizie do odnośnych kwasów, w efekcie będziesz miała czerwoną i palącą skórę twarzy (jako potwierdzenie: włoskie sklepy Centro Aloe i Glamour Cosmetics zalecają stosować B3 w przedziale pH od 4,5 do 7, Biochemia Urody pH 4 do 6, jeśli chcesz jednak dodać tę witaminę to musisz mieć bardzo dokładne wskaźniki pH). B3 nie należy również aplikować w zbyt bliskim odstępie czasowym z tymi substancjami. Co do mocznika nie stosowałabym do twarzy (chociaż w sklepach takowe kremy spotykamy). Jest on doskonały do stwardniałego naskórka stóp, do zniszczonych, przesuszonych dłoni, do suchej, łuszczącej się skóry łydek. Na twarz zalecany jest przy konkretnych zmianach patologicznych np. xerosi cutanea czy actinic keratosis. Do toniku zamiast mocznika daj 0,45% allantoiny. I uważaj, 10% kwasu nawet migdałowego to jednak sporo, złuszcza naskórek a przy słonecznej pogodzie każde pocienienie skóry grozi plamami.

18 czerwca 2015

Pomóżcie,mam cerę tłustą z trądzikiem,czy jak zrobię roztwór 10ml kwasu migdałowego+ 4 łyżeczki wody to będzie dobrze. Nigdy nie używałam i bardzo się boję,a chciałabym przynajmniej punktowo na stany zapalne ( ropne krostki ),bo już nie wiem co robić.Każdy pisze swoje zachwycenie,ale proszę podajcie jakieś dokładniejsze proporcje dla laików.Ile czego i do czego???Proszę.

21 listopada 2015

Zrobiłam pierwszy raz(stężenie 10%), ale jak zaczęło szczypać szybko zmyłam. Byłam kilka razy na kwasach u dermatologa, wiem, że stężenia były bardzo wysokie, ok. 70% i efekty świetne. Taki zabieg kosztuje 200-300 zł więc postanowiłam spróbować w domu. Produkty są śmiesznie tanie a skoro działa to czemu nie? Jutro sprawdzę jak się miewa moja buzia i jeśli będzie ok za tydzień powtórka i spróbuję wytrzymać jakieś 5 minut.

1 lutego 2016

Witajcie dziewczyny! Czy ktoś się orientuje ile tgrzeba dodać etanolu, aby uzyskać roztwór 30% (10 g kwasu migdałowego + 23 g wody + ile etalonu?) Z góry dziękuję za odpowiedź :)

23 września 2016

hej dziewczyny czy któraś z Was mogłaby mi poradzić jak nakładać kwas migdałowy? Tzn czy pod roztwór z kwasem migdałowym należy nałożyć jakąś bazę albo krem . Chodzi o to że w moim przypadku po nałożeniu roztworu,, po upływie ok 5 minut robią się na skórze białe plamy, trudne do usunięcia. POza tym jak długo trzymacie kwasy na twarzy i czym je usuwacie? Panie Kosmetyczki podobno jakimś sposobem neutralizują kwas a potem go zmwają. Jak to zrobić

25 września 2016

Jak często można stosować kwas migdałowy w stężeniu 15-20% ? ?Dziękuję za wszystkie cenne informacje

8 lipca 2018

Zrobiłam samodzielnie tonik oraz peeling na bazie kwasu migdałowego. Poczytałam na ten temat. Zakupiłam w ZSK potrzebne komponenty oraz akcesoria. Stosowałam tonik 2 tygodnie po czym zrobiłam peeling. Jestem po drugim zabiegu. Jestem zachwycona!!! Nigdy nie miałam tak czystej cery (liczne zaskórniki, od lat z nimi walczę). Żadne nawet najdroższe specyfiki sklepowe oraz żadna wizyta u kosmetyczki nie zdziałały tyle co samodzielnie przygotowany kwas! Nigdy więcej nie przepłacę:)

23 stycznia 2019

używałam kwasu co dwa tygodnie przez ok 2/3 miesiące, potem sporadycznie raz na jakis czas; uratowal moja skórę, miałam bardzo dużo podskórnych stanów zapalnych, kwas świetnie sobie z nimi poradził, przy każdym następnym zabiegu moja skóra była coraz gładsza. Używałam peelingu ok. 20/30 procentowego. Teraz niestety nie mam kiedy go używać, przy łuszczeniu wyglądałam jak jaszczurka i kiedyś mogłam sobie pozwolić na weekendy bez wychodzenia z domu, teraz nie. Zazwyczaj stosowalam peeling w czwartek wieczorem, w sobotę było największe łuszczenie, a w poniedziałek nadal lekko sie utrzymywało. Po peelingu zazwyczaj stosowałam maseczkę ze sproszkowanych alg. Ogólnie to ten peeling to była moja ostatnia deska ratunku, gdyby się nie udało, myslę, że zdecydowałabym się na izotek. Jedynym minusem jest fakt, że moja skóra po kilku tygodniach namietnego stosowania stała się dość cienka i delikatne naciski powodowały rany. Po odstawieniu wszystko wróciło do normy. Zaskórniki trochę wolniej, ale również ;)

23 lutego 2019

Zastanawiam się nad użyciem tego kwasu (lub innych) na plecy, pupę i nogi - ogromne przebarwienia po diecie zawierającej soje. W jaki sposób powinnam przygotować taki zabieg? Niestety zupełnie się nie znam, a kwasy w gabinecie kosmetycznym na tak dużą powierzchnie ciała będą koszmarnie drogie. Już wykonałam 10 zabiegów na twarz kwasami i jeszcze kilka mnie czeka, dlatego też chciałabym zaoszczędzić na pozostałych częściach ciała. Czy mogłybyście mi podpowiedzieć? Z góry dziękuje

15 maja 2019

Używam kwasu 15% , dla cery tłustej zbawienie !

17 lipca 2019

czy można ponownie go podgrzewać jeśli się skrystalizował po 1 użyciu?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium